O właścicielu...

Grzegorz Skalmowski

(Założyciel pierwszej ekologicznej hodowli ślimaków w Polsce, na potrzeby kosmetyczne.)

”W 2010 rok na farmie ślimaków SNAILS GARDEN w małej wsi Krasin, pod Pasłękiem, rozpoczęły sie pierwsze próby pozyskania śluzu ślimaka dla zagranicznego kontrahenta.

Wyobraźcie sobie, że nasz kontrakt opiewał wtedy na 50 litrów śluzu miesięcznie, a przypominam, z jednego ślimaka, jest tylko jedna łyżeczka śluzu 🙂 UDAŁO SIĘ ! Wtedy właśnie powstał pomysł, aby uhonorować ten wyczyn i postanowiłem wybudować dom w kształcie ślimaka, wykonany z gliny i ze słomy jak przystało na ekologiczną farmę.

Dach został pokryty gontem dębowym, sam ślimak ma ok. 20 metrów długości i prawie 6 metrów wysokości 🙂 Po pewnym czasie stał się symbolem SNAILS GARDEN, znanym na cały ŚWIAT.  Tak zostałem okrzykniętym „Królem Ślimaków„, co z resztą podkreślił Wajda School & Studio w swoim filmie, którego akcja rozgrywa się między innymi w domu ślimaka 🙂 ”

Dom Ślimaka

A oto zdjęcie oryginalnego i jedynego takiego w Polsce Domu Ślimaka, który można spotkać na naszej EKO ślimaczej farmie.

Lata ekspertyzy

Formuła dająca szybkie efekty

Kosmetyki ze śluzem ślimaka to nasza specjalność. SERUM do twarzy marki SNAILS GARDEN zawiera aż 94% składnika pochodzenia naturalnego, jaki jest filtrat ze śluzu ślimaka. Jest on w składzie INCI na pierwszym miejscu *czyli jest go  w składzie najwięcej, co jest bardzo ważne, bo przeważnie jest to woda. SERUM przeznaczone jest do wszystkich typów skóry. Działa przeciwzmarszczkowo, zmniejsza przebarwienia, koi podrażnienia i głęboko regeneruje skórę.

Dzięki zawartości filtratu ślimaka Snails Garden, kremy stały się kosmetykami wielofunkcyjnymi. Działają przeciwzmarszczkowo, regenerująco, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i odżywczo. Wszystkie Kremy PRESTIGE intensywnie nawilżają skórę, zmniejsza widoczność blizn i rozjaśnia zaczerwienienia. Regularne stosowanie kremów ze śluzem ślimaka modeluje owal twarzy, poprawia strukturę skóry, zwiększa jej napięcie i sprężystość.

Produkty z natury

Kliknij ”SKLEP” i zapoznaj się z naszą ofertą produktów na bazie śluzu ślimaka, których cechą wyróżniającą jest wysoka zawartość filtratu, czyli oczyszczonej esencji śluzowej ślimaka.

123021728_3550176138355157_5851365763363081001_n