Dobroczynny efekt śluzu ślimaka na naszą skórę

Jakie dobroczynne właściwości ma czysty śluz ślimaka? Dlaczego zyskuje coraz większą popularność w pielęgnacji skóry? Na co zwracać uwagę, wybierając kosmetyki ze śluzem ślimaka?

Pierwsze oznaki starości na skórze pojawiają się już ok. 25. roku życia. Od tego momentu nasza skóra właściwa traci ok. 1 proc. kolagenu rocznie. Zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki w kącikach oczu, a skóra zaczyna wymagać wsparcia. Ma na to wpływ ogrom czynników, ale ważniejsze od nich są rozwiązania, które mogą pomóc skórze. Jedną z najbardziej docenianych substancji w świecie dermatologii i kosmetologii jest śluz ślimaka.

SNAIL SECRETION FILTRATE – CO TO JEST?

Pod nazwą Snail Secretion Filtrate, a więc oficjalną nazwą śluzu ślimaka możemy znaleźć śluz różnego pochodzenia. W serii kosmetyków Snails Garden PRESTIGE wykorzystano filtrat śluzu ślimaka, a więc najbogatszą we wszystkie dobroczynne dla skóry elementy formę tego składnika.

Tutaj poruszamy istotną kwestię: woda w składzie – dobre produkty ze śluzem zawsze mają wodę w składzie podaną oddzielnie od samego śluzu. Należy zwrócić szczególną uwagę skąd pochodzi producent oraz czy wiemy, ile w składzie jest samego śluzu. 

JAKIE SĄ KORZYŚCI ZE STOSOWANIA PRODUKTÓW ZE ŚLUZEM ŚLIMAKA?

  • Śluz ślimaka dostarcza skórze antyutleniaczy, które hamują procesy starzenia. Dodatkowo, wspomaga syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna, a zmarszczki zostają zniwelowane.
  • Zawierają bogactwo witamin i minerałów. Naturalna allantoina sprawia, że nasza skóra może się szybciej regenerować i wygląda zdrowo.
  • Dzięki działaniu antyseptycznemu doskonale sprawdzają się w walce z trądzikiem, a zawarty w śluzie kwas glikolowy pomaga poprawić koloryt, rozjaśnia skórę oraz ułatwia usuwanie martwego naskórka.
  • Wspomagają produkcję kolagenu, a dzięki złuszczeniu naskórka i pobudzaniu go do odnowy działa nawet na stare blizny i zmarszczki. 
  • Śluz ślimaka jest również niezwykle skuteczny w wyrównywaniu powierzchni skóry oraz zwalczaniu zmarszczek i stanów zapalnych cery trądzikowej. Właściwości rozjaśniające cerę, zwiększające elastyczność oraz silnie regenerujące to podstawy działania czystego śluzu ślimaka.